O nas

Poleko Budownictwo Sp. z o.o. jest firmą inżynieryjno – budowlaną z tradycją sięgającą 1995 r., która rozpoczęła swoją działalność wykonując roboty ziemne oraz rozbiórkowe jako Przedsiębiorstwo Budowlane.

Poprzez skuteczną realizację kontraktów firma systematycznie zwiększała obroty i umacniała swoją pozycję na lokalnym rynku budowlanym poszerzając zakres działalności o wykonywanie robót żelbetowych.

W 2008 roku Przedsiębiorstwo Budowlane przekształciło się w Spółkę POLEKO otwierając się na realizacje w zakresie budownictwa inżynieryjnego (infrastruktura drogowa i kolejowa, mosty, budownictwo hydrotechniczne).

Sukcesywnie zwiększając swój potencjał kadrowy oraz park maszyn spółka stała się poważnym partnerem dla inwestorów Publicznych oraz dużych korporacji budowlanych. Kolejnym etapem rozwoju był rozdział działalności firmy w 2014 roku na świadczenie usług sprzętowych przez Spółkę Poleko oraz realizację robót inżynieryjno-budowlanych przez Spółkę Poleko Budownictwo.

Podstawą naszej działalności jest DOŚWIADCZENIE zdobyte w trakcie realizacji wielu wymagających i ciekawych projektów. Priorytetem jest dla nas zadowolenie naszych Kontrahentów. Obliguje nas to do kompleksowego i terminowego przeprowadzania powierzonych nam zadań oraz dbania o wysoką jakość wykonywanych przez nas prac oraz świadczonych usług. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę składającą się z osób, które są specjalistami w swojej dziedzinie. Stawiamy na rozwój oraz optymalne wykorzystanie potencjału naszej firmy.